Šį sportišką vasaros savaitgalį beveik visoms prekėms taikoma -20% nuolaida su kodu:

WEEKEND

Vandens atsparumas

Ką iš tikro reiškia „vandens atsparumas“?

Laikrodžių vandens atsparumas reitinguojamamas atliekant laboratorinius slėgio matavimus, lyginant juos su laikrodžio patalpinimu tam tikrame gylyje po vandeniu. Tačiau WR 3 ATM (Water resistance 3 atmospheres) užrašas ant laikrodžio korpuso nereiškia, jog su laikrodžiu galima panerti į 30 metrų gylį. Nors laikrodis ir gali labai trumpai pabūti tokiose sąlygose nepažeistas, anksčiau ar vėliau jis tikrai praleis vandenį į korpuso vidų. Remiantis mūsų profesionalia patirtimi, galime teigti, jog norint su laikrodžiu maudytis, reikėtų pirkti tokį laikrodį, kuris turėtų ant sriegio užsukamą laiko pervedimo galvutę, bei ant sriegio užsukamą korpuso nugarėlę. Priešingu atveju, laikrodis anksčiau ar vėliau praleis drėgmę į korpuso vidų, nes guminės tarpinės laikrodžio viduje bėgant laikui dėvisi, kaip dėvisi ir automobilio padanga važiuojant.

Paprastas užrašas „Water resistant“ (atsparus vandeniui) tikrai nereiškia, jog su laikrodžiu galima maudytis. Toks laikrodis nebijo tik trumpo atsitiktinio sušlapinimo (sakykim, plaunantis rankas).

Laikrodžio atsparumas vandeniui matuojamas sukeliant dirbtinį slėgį, naudojant specialią įrangą. Tačiau, jei prisiminsite fizikos pamokas mokykloje, slėgis priklauso ir nuo greičio. Kuo greičiau laikrodis pasieks vandens paviršių (sakykime, darant mostą plaukiant), tuo didesnį slėgį laikrodis patirs. Būtent dėl šios priežasties vanduo, sukeldamas didesnį slėgį, nei gali atlaikyti laikrodis, gali patekti į laikrodžio mechanizmą per laiko pervedimo galvutės tarpinę, mygtukų tarpines, ar nugarėlės tarpinę. Jei ant laikrodžio parašyta tiesiog „water resistant“, sukurti didesnį nei leistiną slėgį laikrodžiui gali net stipresnė dušo srovė.

Taip pat, atminkite, jog visos laikrodžio detalės, užtikrinančios nepralaidumą vandeniui, turi būti periodiškai tikrinamos ir esant reikalui keičiamos, nes bėgant laikui dėvisi.

Kiek atsparus vandeniui yra Jūsų laikrodis?

Tą labai lengva nustatyti. Tiesiog pažiūrėkite, kas rašoma ant laikrodžio nugarėlės. Pavyzdžiui: Water resistant, Water resist, WR 3 ATM, WR 10 BAR, WR 200 Meters ar panašiai.

Trumpa atmintinė, ką reiškia kiekvienas žymėjimas:

Atsparumas Panaudojimas
WR
Water Resist
Water Resistant
Laikrodis su tokiu vandens atsparumu (1 atmosferos), yra nepritaikytas panardinimui po vandeniu. Toks vandens atsparumas apsaugo laikrodį tik nuo atsitiktinių vandens lašelių.
WR 30 meters
WR 100 Feet
WR 3 ATM
WR 3 BAR
WR 30 M
Atsparumas, apsaugantis laikrodį nuo atsitiktinių vandens purslų, ar lietaus. Su laikrodžiu negalima maudytis ir nardinti jo po vandeniu.
WR 50 meters
WR 165 Feet
WR 5 ATM
WR 5 BAR
WR 50 M
Laikrodis su tokiu vandens atsparumu yra pritaikytas kasdieniams susidūrimams su vandeniu, pvz.: plaunantis rankas ir t.t. Su laikrodžiu nerekomenduojama maudytis.
WR 100 meters
WR 330 Feet
WR 10 ATM
WR 10 BAR
WR 100 M
Su laikrodžiu, kuris atsparus vandeniui, jau galima maudytis gėlame vandenyje, tačiau negalima nardyti.
>= WR 200 meters
>= WR 660 Feet
>= WR 20 ATM
>=WR 20 BAR
WR 200 M ir daugiau
Su tokio vandens atsparumo lygio laikrodžiu jau galima sportuoti, plaukioti ir nardyti su deguonies balionais.

Atminkite, kad su bet kokio vandens atsparumo lygio laikrodžiu jokiu būdu negalima eiti į pirtį, bei į baseiną. Baseino vandenyje esantys chemikalai (dažniausiai chloras) itin greitai pažeidžia gumines laikrodžio tarpines, todėl laikrodis pradeda praleisti vandenį.

Jei laikrodžio stiklas iš vidaus aprasojo, laikrodžio korpuse yra vandens. Rekomenduojama kuo greičiau kreiptis į specialistus ir atlikti laikrodžio vidaus valymą, priešingu atveju rizikuojate pažeisti laikrodžio mechanizmą nepataisomai.


Nemokamas pristatymas

Visiems pirkiniams virš 60 €

sužinokite daugiau...

Susisiekite: +37061473437

Mes visada pasiruošę Jums padėti. Skambinkite darbo dienomis nuo 9:00 iki 17:00

Dovanų kuponas

Negalite išsirinkti tinkamos dovanos? Įsigykite dovanų kuponą!

įsigykite čia...