2023 m. liepos 15 d. Lietuva minėjo ypatingą sukaktį – Stepono Dariaus ir Stasio Girėno skrydžio su „Lituanica“ lėktuvu per Atlanto vandenyną 90-metį. Šios jubiliejinės sukakties proga laikrodžių gamintojas iš Šveicarijos „AVIATOR“ sukūrė riboto tiražo laikrodžių seriją „Darius ir Girėnas“: 90 vnt. su plieninio (pilko) ir 90 vnt. su paauksuoto rusvojo aukso korpusais. Simboliška – ši laikrodžių žinoma kompanija gamina tik su aviacijos istorija susijusius laikrodžius, todėl galime tik pasidžiaugti, kad jų iniciatyva buvo pagerbti ir šie iškilūs Lietuvos pilotai.

Praėjusių metų vasarą išleisti laikrodžiai Lietuvoje sulaukė labai didelio susidomėjimo ir pirmoji tiražo dalis buvo išpirkti per labai trumpą laiką. Po ilgo laukimo, sulaukėme dar vienos laikrodžių partijos – dabar šiuos laikrodžius galima komplektuoti ne tik su tradicine odine apyranke, tačiau ir su labai aukštos kokybės nerūdijančio plieno arba rausvojo aukso metaline apyranke.

Proveržis aviacijos istorijoje

1933 m. liepos 15 d. pilotai Steponas Darius ir Stasys Girėnas su eksperimentiniu lėktuvu „Lituanica“ pakilo iš Floido Beneto Fyldo (JAV, Niujorkas) oro uosto ir jau kitą dieną turėjo nusileisti laikinojoje Lietuvos sostinėje Kaune.

Visa trasa buvo suskirstyta į tris etapus: Niujorkas-Niufaundlandas – 2129,8 km, Atlanto vandenynas – 3513,2 km, Airija-Kaunas – 1543 km (iš viso 7186 km). S. Darius ir S. Girėnas per 37 valandas ir 11 minučių, be jokio nusileidimo ir poilsio buvo įveikę net 6 411 km (!) atstumą.

Dar prieš skrydį lakūnai deklaravo, kad pirmuosius du etapus laikė sunkiais ir pavojingais, o trečią – lengviausiai įveikiamu. Visgi, būtent paskutiniame etape, likus vos 650 km iki kelionės tikslo, lėktuvas sudužo tuometinės Vokietijos miškuose, o kartu žuvo ir abu Lietuvos pilotai. Tikslios katastrofos priežasties iki šiol niekas neišaiškino.

Verta pažymėti, kad blogomis oro sąlygomis, be radijo ryšio, autopiloto ir parašiutų skrido tiksliau, negu kiti tautų lakūnai, aprūpinti visomis moderniausiomis navigacijos priemonėmis. Dėl šių aplinkybių jų skrydis iki šiol laikomas antras pagal tikslumą visoje aviacijos istorijoje.

Lietuvos Respublikos Seimas siekdamas pažymėti drąsių Lietuvos lakūnų Dariaus ir Girėno „Lituanicos“ skrydžio, išgarsinusio Lietuvą ir suvienijusio lietuvius visame Pasaulyje 90-ąsias metines, nutarė 2023 m. paskelbti Dariaus ir Girėno „Lituanicos“ skrydžio metais.

Laikrodis, kuris turi ne tik vardą

Kaip žinia, garsioji Šveicarijos laikrodžių gamykla „AVIATOR“ gamina tik su aviacijos istorija susijusius laikrodžius, todėl faktas, kad jų iniciatyva buvo sukurtas vardinis „Lituanica“ skrydį įprasminantis laikrodis, tik dar kartą įrodo, kad S. Darius ir S. Girėnas pasiekė savo pirminį kelionės tikslą – padėjo išgarsinti Lietuvos vardą.

„Šis Lietuvos lakūnų skrydis tapo viso pasaulio lietuvius vienijančiu simboliu ir iki šių dienų tarnauja kaip puikus drąsos, užsispyrimo ir pasiaukojimo Tėvynei pavyzdys. Pagal tuometinės aviacijos galimybes, sudėtingumą ir rizikas ekspertų prilyginamas šiuolaikiniam piluotuojamam skrydžiui į kosmosą! Džiaugiamės, kad šio proginio laikrodžio gamybą inicijavo būtent Šveicarijos laikrodžių gamintojas „AVIATOR“, kuris ne tik suteikė „DARIUS IR GIRĖNAS“ vardą, tačiau ir aktyviai domėjosi skrydžio istorija, konsultavosi dėl smulkiausių gamybos detalių ir suteikė laikrodžiui simbolinės reikšmės“, - teigia „AVIATOR“ laikrodžiais Lietuvoje prekiaujantis LAIKRODZIAI.LT bendrasavininkas Aleksandras Niaunys.

Kiekvienas laikrodis turi išgraviruotą unikalų numerį, o laikrodžio dangtelyje, saulės spindulių fone pavaizduotas lėktuvo „Lituanica Bellanca CH-300“, kuriuo skrido pilotai, atvaizdas.

Pagrindinės laikrodžio savybės: safyrinis stikliukas, kvarcinis mechanizmas, 43 mm pločio korpusas, atsparumas vandeniui WR-100. Šiuo metu laikrodį galima pasirinkti su nerūdijančio plieno arba paauksuoto rausvojo aukso korpusu. Taip pat, rinktis kaip jį komplektuoti: tik su odine, metaline apyranke, arba abejomis.

Šis Lietuvos didvyrius įamžinantis laikrodis išsiskiria ir savo siūloma GMT funkcija su ciferblate įrengtu papildomu besisukančiu disku ir visomis 24 laiko zonomis. Kaip žinia, galutine „Lituanica“ stotele turėjo tapti Kauno oro uostas, todėl siekiant išlaikyti skrydžio autentiką, mūsų laiko zonai vietoj įprastos „Vilnius“ reikšmės buvo suteiktas „Kaunas“ vardas. Ši namų laiko zona nustatoma su Lietuvos vėliava.

Šiuos riboto tiražo vardinius „DARIUS IR GIRĖNAS“ laikrodžius galite įsigyti:

  • „Laiko Linija“, PC „Akropolis“, Ozo g. 25 Vilnius.
  • „Laiko Linija“, PC „Akropolis“, Taikos pr. 61 Klaipėda.
  • „Laikrodžių Stilius“, PLC „MEGA“, Islandijos pl. 32 Kaunas.
  • LAIKRODZIAI.LT fizinė parduotuvė, PC „Eifelis“, Senkelio g. 14A Mažeikiai.
  • LAIKRODZIAI.LT internetinėje parduotuvėje.

Visos laikrodžių versijos:

Nerūdijančio plieno korpusas, odinė apyrankė
                            V.1.37.0.292.4 - 645 €                               V.1.37.0.292.5 - 745 €
Paauksuoto rausvojo aukso korpusas su metaline apyranke
                           V.1.37.2.292.4 - 695 €                            V.1.37.2.292.5 - 815 €


Nemokamas pristatymas

Visiems pirkiniams virš 60 €

sužinokite daugiau...

Susisiekite: +37061473437

Mes visada pasiruošę Jums padėti. Skambinkite darbo dienomis nuo 9:00 iki 17:00

Dovanų kuponas

Negalite išsirinkti tinkamos dovanos? Įsigykite dovanų kuponą!

įsigykite čia...